+420 601 106 601

Prodej rodinného domu s nebytovým prostorem, 453 m², Klášterec nad Orlicí

Klášterec nad Orlicí

ID nabídky: 2 465
5 500 000 Kč
18 FOTO
Zobrazit videoprohlídku

Informace o nemovitosti

Popis nemovitosti

V Orlických horách se nachází přírodní rezervace Zemská brána se skalnatým úsekem Divoké Orlice, romantickým údolím vyhloubeným řekou a vodní nádrží Pastviny. Lokalita a její okolí je také populární mezi milovníky turistiky, cyklistiky a přírody. V zimních měsících navíc lákají nedaleké lyžařské areály a běžecké trasy. Právě zde máme k dispozici nemovitost, která má potenciál změnit váš život. Vítejte v Klášterci nad Orlicí...

Rodinný dům s podlahovou plochou 453 m2 prošel poslední rekonstrukcí v roce 2018 jedná se o nemovitost, která aktuálně nabízí v přízemí domu nebytové prostory, část nebytových prostor je pronajata (obchod se smíšeným zbožím). V prvním patře se samostatným přístupem z veřejné komunikace jsou situovány dvě samostatné bytové jednotky, které umožňují nadstandardní bydlení pro početnou rodinu, případně zachovat možnost dalšího pronájmu.

Stávající vlastníci započali stavební přípravy na vybudování dalších minimálně 3 bytových jednotek ve dvou patrech půdních prostor, v první části se nachází půdní prostor určený pro vybudování dalších 2 bytových jednotek s celkovou podlahovou plochou 201 m2 a v podkrovní části se nachází další půdní prostor s potenciálem pro vybudování podkrovního studia o celkové podlahové ploše 104 m2.

Nebytové prostory v přízemí domu jsou o celkové výměře 234 m2 včetně sociálního zázemí pro pracovníky (koupelna, 2x WC).

V prvním patře jsou situovány dvě samostatné bytové jednotky o dispozici 4 + 1 (99 m2 – kuchyně s jídelním koutem, obývací pokoj, ložnice, 2x pokoj, koupelna se sprchovým koutem a WC) a 2 + 1 (69 m2 - kuchyň s jídelním koutem, obývací pokoj, ložnice, koupelna se sprchovým koutem a WC). Společným prostorem je pak vstupní chodba. Celková podlahová plocha prvního patra včetně společných prostor je 219 m2.

Půdní prostory, rozdělené do dvou pater, umožňují novým vlastníkům realizovat své představy či dokončit připravované vybudování dalších obytných jednotek s možností využití pro vlastní potřeby či ke komerčním účelům a pronájmům.

V suterénu, velikosti 79 m2, se nachází chodba a čtyři místnosti. Dále je zde je umístěno technické zázemí domu - sklad na uhlí a kotel na pevná paliva s dávkovacím automatem na uhlí a bojler. Na domě je instalována vlastní fotovoltaická elektrárna.

Dům má instalovaná plastová okna s dvojskly, je napojen na veřejný vodovod a kanalizaci, elektřinu (220 i 380 V). Vytápění je řešeno kotlem na tuhá paliva (automat na uhlí), ohřev teplé vody řešen bojlerem. Konstrukčně se jedná o smíšenou stavbu – zděná cihlová / kamenná.

V obci je mateřská a základní škola, dětské hřiště, obchody s potravinami i smíšeným zbožím. V obci jsou zajištěny některé zdravotnické služby.

Klášterec nad Orlicí leží 8 km severovýchodně od města Žamberk s dobrou dopravní obslužností i dostupností, v blízkosti známé a vyhledávané rekreační oblasti vodní nádrž Pastviny.

Pro sjednání termínu vaší prohlídky nás kontaktujte. Rádi vám pomůžeme se zajištěním financování nák

Základní údaje a parametry

Typ zakázky
Prodej
Stav objektu
Velmi dobrý
Užitná plocha
331 m²
Plocha pozemku
331 m²
Typ nemovitosti
Rodinný
Poloha domu
Samostatný
Typ domu
Patrový
Podlaží
2
Podlaží podzemní
1
Vybavení
S vybavením
Plocha podlahová
453 m²
Velikost
5 pokojů a více
Rok rekonstrukce
2018
Energ. nár. budovy
G - Mimořádně nehospodárná
č. 148/2007 Sb.
Umístění objektu
Centrum obce
Ochrana
Ochranné pásmo
Bezbariérový
Ano
Půdní vestavba
Ne
Kontaktujte mě
odeslat
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.